Історична довідка

Дирекція по експлуатації комплексу споруд центральних державних архівів УРСР була створена 1 вересня 1970 року наказом начальника архівного управління при Раді Міністрів УРСР № 35 «Про введення в експлуатацію головного корпусу комплексу споруд центральних державних архівів УРСР».


Наказом № 62 від 31 грудня 1970 року на баланс Дирекції було передано головний корпус з іншими інженерними спорудами, гараж, трансформаторну підстанцію, котельню та підземне кіносховище. В лютому 1975 року була добудована, введена в експлуатацію та передана на баланс Дирекції будівля Центрального державного архіву кінофотофонодокументів УРСР.


Основними завданнями Дирекції було визначено:

– технічна експлуатація наземних і підземних споруд центральних державних архівів УРСР у м.  Києві, встановленого в них енергетичного, сантехнічного, протипожежного, слаботочного й іншого обладнання, внутрішніх мереж на території комплексу і транспортних засобів, їх поточний і капітальний ремонт;

– охорона території і споруд, контрольно-пропускний режим;

– заходи протипожежної безпеки на території комплексу і у внутрішніх приміщеннях споруд;

– благоустрій, в тому числі озеленення, утримання в санітарному стані території комплексу і у встановлених межах – прилеглих до неї ділянок.


Сьогодні Дирекція з експлуатації комплексу споруд центральних державних архівних установ України продовжує виконання завдань покладених на неї наказом Державної архівної служби України від 5 грудня 2016 року № 164 «Про затвердження Положення про Дирекцію з експлуатації комплексу споруд центральних державних архівних установ України».